Języki

Angielski

Kurs języka angielskiego Germanicus® –
Start Up 1-2 (A1)

Autorski program dla osób początkujących składający się z dwóch części. Jego realizacja umożliwia podstawową komunikację w języku angielskim na tematy, z którymi dorosłe osoby mają do czynienia na co dzień. Wprowadzimy Państwa do świata języka i kultury anglojęzycznej.

Po zakończeniu szkolenia będą Państwo potrafili:

 • budować krótkie i poprawne wypowiedzi
 • zadawać pytania i odpowiadać na nie
 • posługiwać się aktywie zasobem 800 słów i wyrażeń
 • aktywie wykorzystywać znajomość języka na tematy takie jak np. rodzina, jedzenie, turystyka, zakupy, pogoda

Kontakt z obcokrajowcami przestanie być stresującym doświadczeniem, a każde spotkanie będzie doskonałą okazją do wykorzystania zdobytej już wiedzy. Czas realizacji: 130 godzin

Kurs języka angielskiego Germanicus®
Start Up 3-4 (A2)

Autorski program składający się z dwóch części. Przeznaczony jest dla osób, które posługują się językiem w stopniu podstawowym. Jego realizacja umożliwia komunikację zarówno na tematy ogólne, jak i te związane z pracą.

Po zakończeniu szkolenia będą Państwo potrafili:

 • budować bardziej złożone i poprawne wypowiedzi
 • budować pytania i odpowiadać na nie
 • posługiwać się aktywnie zasobem 2000 słów
 • aktywnie wykorzystywać znajomość języka na tematy takie jak np. praca, podróżowanie, sport, telefonowanie w sprawach prywatnych i zawodowych, rozrywka, edukacja

Ukończenie kursu na tym poziomie gwarantuje przejście na kurs na poziomie samodzielności językowej (B1). Czas realizacji: 130 godzin

Nauka języka angielskiego na poziomach B1-B2, programy renomowanych wydawnictw (Oxford University Press, Heinle)

Programy dla osób posługujących się językiem na poziomie niższym średnio zaawansowanym (skończone A2). Jego realizacja na poziomie B1, a w szczególności na poziomie B2, umożliwia całkowicie samodzielną, kreatywną i zaawansowaną komunikację w języku angielskim zarówno na tematy ogólne, jak i zawodowe.

Po zakończeniu szkolenia będą Państwo potrafili:

 • formułować przejrzyste, rozbudowane wypowiedzi
 • aktywnie wykorzystywać nowe słownictwo i wyrażenia (m. in. idiomy, kolokacje zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej)
 • aktywnie posługiwać się strukturami gramatycznymi o wysokim stopniu trudności
 • aktywnie posługiwać się zasobem 6000 słów
 • spontanicznie i adekwatnie do sytuacji reagować w języku angielskim
 • kreatywnie posługiwać się językiem codziennym i zawodowym
 • telefonować i korespondować w języku angielskim

Nauka na tych poziomach, zarówno w sferze gramatycznej, jak i leksykalnej, jest prawdziwą przyjemnością. Odkrywanie i poznawanie nowych obszarów językowych profesjonalizuje i upłynnia Państwa wypowiedzi zarówno ustne, jak i pisemne. Czas realizacji: 2×120 godzin

Nauka języka angielskiego na poziomach C1-C2

Na poziomach płynności językowej (C1-C2) oferujemy programy dobrane do indywidualnych potrzeb uczestników kursu. Lekcje na tych poziomach są treningiem myślenia w danym języku, pozwalają rozwijać zaawansowane słownictwo, uczą rozumienia i przekazywania skomplikowanych treści. Zajęcia pomagają formułować dobrze zbudowane wypowiedzi ustne i pisemne dotyczące złożonych problemów. Uczą wyrażać swoje myśli spontanicznie i płynnie. Poza starannie dobranymi podręcznikami wykorzystujemy materiały autentyczne oraz różnorodne zasoby internetowe.

Kursy dla dzieci i młodzieży – patrz zakładka młodzież
Kursy biznesowe i specjalistyczne – patrz zakładka dla firm

Angielski dla marynarzy, Gdynia

Dobra i udokumentowana znajomość języka angielskiego jest nieodzowna w znalezieniu pracy u zagranicznych armatorów. Podstawowe umiejętności komunikacyjne, sprawne posługiwanie się leksyką techniczną, frazeologią nawigacyjną i odpowiednimi komendami oraz ich rozumienie są konieczne ze względu na bezpieczeństwo i efektywność pracy na statku.

Podstawowym czynnikiem warunkującym sukces szkolenia jest podejście do nauki w sposób jak najbardziej praktyczny. To właśnie gwarantuje kurs w Germanicus LanguageBox oparty na programie Marlins English for Seafarers. Został on stworzony w oparciu o wiele lat badań i doświadczenie zebrane w trakcie procesu nauczania setek marynarzy. Ukończenie takiego kursu zapewnia usprawnienie komunikacji i poprawienie bezpieczeństwa w trakcie rejsu.

Szkolenie spełnia wymogi IMO Model Course 3.17 Maritime English. Nasze kursy cechuje wysoka jakość i zorientowanie na indywidualne potrzeby uczestników szkolenia. Jako jedyna szkoła na Pomorzu posiadamy na kursyAngielski dla marynarzy akredytację Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Nasza aktualna oferta to dwutygodniowe kursy na poziomie podstawowym i niższym średnio zaawansowanym.

Aktualne terminy kursów dostępne są na bieżąco w sekretariacie.

Germanicus LanguageBox

Zwycięstwa 250
81-540 Gdynia
tel: 58 669 22 99
tel: 662 071 448

germanicus@germanicus.pl

Bank Pocztowy
 97 1320 1117 2469 3079 2000 0001

teddy
Germanicus LanguageBox
i Miś Teddy Eddie
także w Rumi, ul. Stoczniowców 7.
Informacje: tel. 58 669 22 99
Zwycięstwa 250

sunLATO W MIEŚCIE!

Nie wiesz, jak zorganizować dziecku lato?
My mamy fantastyczne zajęcia dla dzieci.

Zadzwoń!

Napisz!

Zapytaj!

holidayWakacyjne kursy intensywne!

Chcesz mówić
po angielsku?
po niemiecku?
po hiszpańsku?

Super kursy super ceny!

Zadzwoń!

Napisz!

Zapytaj!