Dzieci i młodzież

dlaczego my

Uczymy dzieci i młodzież mówić!

Germanicus LanguageBox w Gdyni jest Centrum nauczania języków obcych od kilkunastu lat. Posiadamy doświadczenie i zaplecze dydaktyczne zapewniające skuteczne metody nauczania, wykwalifikowanych pedagogów i wdrożone procedury nadzoru nad jakością nauczania.

Uczniów otaczamy indywidualną opieką, a system współpracy z rodzicami pozwala na szybkie reagowanie w sytuacji obniżonego poziomu postępów w nauce lub problemów z dyscypliną.

Młodzież i dzieci uczące się w Germanicus LanguageBox nabierają umiejętności praktycznego posługiwania się językiem. Nie boją się mówić dzięki temu, iż małe grupy zapewniają aktywne uczestnictwo w każdej lekcji.

Stosujemy nowoczesne metody nauczania, ale nie rezygnujemy przy tym z tradycyjnych sposobów kontrolowania wiedzy, a więc sprawdzania zadań domowych i testów.

Starannie dobrani, wykwalifikowani nauczyciele pokazują dzieciom, że nauka języka obcego może być wspaniała przygodą i sposobem na poznawanie świata. Plany i godziny zajęć dopasowujemy w miarę możliwości do rozkładu zajęć szkolnych.

Dla dzieci w wieku 2-7 lat

Oficjalna strona metody: www.teddyeddie.pl

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, która łączy prawdziwą naukę z doskonałą zabawą. Zajęcia pełne są prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej ilości słów i zwrotów, bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

Koniec z nauką pojedynczych słówek

Efekty nauczania są widoczne bardzo szybko, chodzi nie tylko o znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, poprawia swoje zdolności kojarzenia, buduje pełne zdania i komunikuje się podobnie jak w języku ojczystym.

Tylko najlepsi lektorzy

Zajęcia prowadzą specjalnie wyselekcjonowani lektorzy posiadający odpowiednie predyspozycje, ale przede wszystkim kochający pracę z najmłodszymi. Dodatkowo, nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.

Wyjątkowe zajęcia pełne humoru i niespodzianek

Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – aby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci. Motywem przewodnim jest niesforny Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego!

Stały kontakt z rodzicami

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na: poradnik dla rodzica ze wskazówkami jak bawić się z językiem angielskim w domu, rzetelne raporty postępów, systematyczne spotkania z nauczycielem, maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu.

Poziomy i grupy wiekowe

poziomy wykres

Bogactwo treści i materiałów

Teddy Eddie jest bogaty także pod względem ilości elementów wchodzących w skład zestawu ucznia. W kolorowej i trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, kod dostępu do Placu Zabaw, czyli bogactwa gier i zabaw online, mini książeczkę z sekretnymi słowami i multiROM deDOMO. Nie zapomnieliśmy także o rodzicach – dla nich przygotowaliśmy poradnik, aby mogli ze swoimi pociechami korzystać z programu także w domu.

Dla dzieci w wieku 7-12 lat


Dla dzieci Germanicus Kids&Teens prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego.

Zamieniliśmy nasze lekcje w grę: wszystko, co robimy w klasie i w domu jest misją. Dzięki aktywności na zajęciach, odrabianiu prac domowych i regularnym powtórkom dzieci zdobywają punkty, które pozwalają na awans w grze.

Małe grupy

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 7-osobowyh grupach. Małe dzieci, szczególnie te, które jeszcze nie umieją pisać, uczymy metodą, której fundamentem jest wprowadzanie języka w sposób naturalny–dzieci przyswajają język jak swój język ojczysty; pierwszym zadaniem jest nauczyć je mówić, a dopiero potem pisać i czytać. Program wspiera wczesną wielojęzyczność.

Monitorowanie postępów dziecka

Starannie monitorujemy lekcje i regularnie informujemy rodziców o postępach dziecka. Rok szkolny rozpoczyna się od spotkania z rodzicami, podczas którego wyjaśniamy główne założenia metody oraz prezentujemy programy nauczania. Każdy rodzic jest na bieżąco informowany o postępach w nauce–pisemnie otrzymuje podsumowanie osiągnięć dziecka oraz ma możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielem prowadzącym kurs.


Programy nauczania są zgodne z podstawą programową MEN.
Lekcje prowadzone są przez zawodowych nauczycieli z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.
Informacje o rozkładzie zajęć, zapisach i cenach otrzymają Państwo w sekretariacie Germanicus LanguageBox

 

Dla młodzieży


Dla młodzieży Germanicus Kids&Teens prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckeigo i hiszpańskiego.

Zamieniliśmy nasze lekcje w grę: wszystko, co robimy w klasie i w domu jest misją. Dzięki aktywności na zajęciach, odrabianiu prac domowych i regularnym powtórkom uczniowie zdobywają punkty, które pozwalają na awans w grze.

Małe grupy

Kursy prowadzone są w małych, 7-osobowych grupach. Kładziemy nacisk na rozwój wszystkich umiejętności językowych zgodnie z podstawą programową MEN. Jednak szczególną wagę przywiązujemy do rozwoju umiejętności mówienia.
Lekcje odbywają się wyłącznie w języku nauczania i prowadzone są przez zawodowych nauczycieli z Anglii, Niemiec i Hiszpanii. Starannie monitorujemy postępy i przeprowadzamy regularne testy.

Certyfikaty i egzaminy

Przygotowujemy młodzież do wszystkich egzaminów szkolnych i certyfikatów językowych.

Współpraca z rodzicami

Ważna dla sukcesów nastolatka w nauce jest współpraca szkoły z rodzicami. Przywiązujemy do tego dużą wagę;na bieżąco informujemy rodziców o postępach w nauce–pisemnie w formie raportów obecności i podsumowania osiągnięć dziecka.

Indywidualne konsultacje

Poza tym rodzice mają możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielem prowadzącym kurs.

Dla powracających z zagranicy

Germanicus® – Deutsch für Rückkehrerkinder

Dzieci powracające do Polski po latach pobytu z rodzicami za granicą, rzadko znajdują możliwość podtrzymania i rozwijania znajomości języka, jaką nabyli w naturalny sposób w przedszkolu czy w szkole w obcojęzycznym środowisku. Jeżeli nie zapewni im się odpowiedniego kontaktu z językiem, tracą po 2-3 latach naturalny akcent, spontaniczność reakcji i słownictwo. Tracą wyjątkowe umiejętności, które mogłyby być ich kapitałem w przyszłości.

Germanicus LanguageBox jako jedyna szkoła w regionie prowadzi od kilku lat specjalne programy dla dzieci i młodzieży powracającej z Niemiec, od 2013 roku także dla dzieci powracających z Anglii. Programy te są swego rodzaju kontynuacją programów szkoły niemieckiej/angielskiej dla dzieci starszych, zaś dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną wchodzeniem w świat pisania i czytania.

Germanicus® – English for children returning from the UK

Programy powstały w oparciu o niemieckie i angielskie materiały szkolne i obejmują rozwijanie wszystkich umiejętności językowych w zależności od wieku ucznia, a tym samym jego stopnia poznawania świata oraz możliwości intelektualnych. Lekcje prowadzone są przez zawodowych nauczycieli z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Lekcje mają na celu podtrzymanie i rozwijanie znajomości języka i umożliwiają dzieciom przebywanie w środowisku niemiecko- lub anglojęzycznym. Lekcje odbywają się w starannie dobranych grupach, które liczą nie więcej niż siedmioro dzieci.


Germanicus Kids&Teens prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego dla dzieci i młodzieży

Informacje o rozkładzie zajęć, zapisach i cenach otrzymają Państwo w sekretariacie Germanicus LanguageBox


Germanicus LanguageBox

Zwycięstwa 250
81-540 Gdynia
tel: 58 669 22 99
tel: 662 071 448

germanicus@germanicus.pl

Bank Pocztowy
 97 1320 1117 2469 3079 2000 0001

teddy
Zwycięstwa 250