Dzieci i młodzież

dlaczego my

Uczymy dzieci i młodzież mówić!

Germanicus LanguageBox w Gdyni jest Centrum nauczania języków obcych od kilkunastu lat. Posiadamy doświadczenie i zaplecze dydaktyczne zapewniające skuteczne metody nauczania, wykwalifikowanych pedagogów i wdrożone procedury nadzoru nad jakością nauczania.

Uczniów otaczamy indywidualną opieką, a system współpracy z rodzicami pozwala na szybkie reagowanie w sytuacji obniżonego poziomu postępów w nauce lub problemów z dyscypliną.

Młodzież i dzieci uczące się w Germanicus LanguageBox nabierają umiejętności praktycznego posługiwania się językiem. Nie boją się mówić dzięki temu, iż małe grupy zapewniają aktywne uczestnictwo w każdej lekcji.

Stosujemy nowoczesne metody nauczania, ale nie rezygnujemy przy tym z tradycyjnych sposobów kontrolowania wiedzy, a więc sprawdzania zadań domowych i testów.

Starannie dobrani, wykwalifikowani nauczyciele pokazują dzieciom, że nauka języka obcego może być wspaniała przygodą i sposobem na poznawanie świata. Plany i godziny zajęć dopasowujemy w miarę możliwości do rozkładu zajęć szkolnych.

Dla dzieci w wieku 2-7 lat

Oficjalna strona metody: www.teddyeddie.pl

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, która łączy prawdziwą naukę z doskonałą zabawą. Zajęcia pełne są prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej ilości słów i zwrotów, bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

Koniec z nauką pojedynczych słówek

Efekty nauczania są widoczne bardzo szybko, chodzi nie tylko o znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, poprawia swoje zdolności kojarzenia, buduje pełne zdania i komunikuje się podobnie jak w języku ojczystym.

Tylko najlepsi lektorzy

Zajęcia prowadzą specjalnie wyselekcjonowani lektorzy posiadający odpowiednie predyspozycje, ale przede wszystkim kochający pracę z najmłodszymi. Dodatkowo, nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.

Wyjątkowe zajęcia pełne humoru i niespodzianek

Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – aby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci. Motywem przewodnim jest niesforny Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego!

Stały kontakt z rodzicami

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na: poradnik dla rodzica ze wskazówkami jak bawić się z językiem angielskim w domu, rzetelne raporty postępów, systematyczne spotkania z nauczycielem, maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu.

Poziomy i grupy wiekowe

poziomy wykres

Bogactwo treści i materiałów

Teddy Eddie jest bogaty także pod względem ilości elementów wchodzących w skład zestawu ucznia. W kolorowej i trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, kod dostępu do Placu Zabaw, czyli bogactwa gier i zabaw online, mini książeczkę z sekretnymi słowami i multiROM deDOMO. Nie zapomnieliśmy także o rodzicach – dla nich przygotowaliśmy poradnik, aby mogli ze swoimi pociechami korzystać z programu także w domu.

Dla dzieci w wieku 7-12 lat


Dla dzieci Germanicus Kids&Teens prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego.

Zamieniliśmy nasze lekcje w grę: wszystko, co robimy w klasie i w domu jest misją. Dzięki aktywności na zajęciach, odrabianiu prac domowych i regularnym powtórkom dzieci zdobywają punkty, które pozwalają na awans w grze.

Małe grupy

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 7-osobowyh grupach. Małe dzieci, szczególnie te, które jeszcze nie umieją pisać, uczymy metodą, której fundamentem jest wprowadzanie języka w sposób naturalny–dzieci przyswajają język jak swój język ojczysty; pierwszym zadaniem jest nauczyć je mówić, a dopiero potem pisać i czytać. Program wspiera wczesną wielojęzyczność.

Monitorowanie postępów dziecka

Starannie monitorujemy lekcje i regularnie informujemy rodziców o postępach dziecka. Rok szkolny rozpoczyna się od spotkania z rodzicami, podczas którego wyjaśniamy główne założenia metody oraz prezentujemy programy nauczania. Każdy rodzic jest na bieżąco informowany o postępach w nauce–pisemnie otrzymuje podsumowanie osiągnięć dziecka oraz ma możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielem prowadzącym kurs.


Programy nauczania są zgodne z podstawą programową MEN.
Lekcje prowadzone są przez zawodowych nauczycieli z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.
Informacje o rozkładzie zajęć, zapisach i cenach otrzymają Państwo w sekretariacie Germanicus LanguageBox

 

Dla młodzieży


Dla młodzieży Germanicus Kids&Teens prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckeigo i hiszpańskiego.

Zamieniliśmy nasze lekcje w grę: wszystko, co robimy w klasie i w domu jest misją. Dzięki aktywności na zajęciach, odrabianiu prac domowych i regularnym powtórkom uczniowie zdobywają punkty, które pozwalają na awans w grze.

Małe grupy

Kursy prowadzone są w małych, 7-osobowych grupach. Kładziemy nacisk na rozwój wszystkich umiejętności językowych zgodnie z podstawą programową MEN. Jednak szczególną wagę przywiązujemy do rozwoju umiejętności mówienia.
Lekcje odbywają się wyłącznie w języku nauczania i prowadzone są przez zawodowych nauczycieli z Anglii, Niemiec i Hiszpanii. Starannie monitorujemy postępy i przeprowadzamy regularne testy.

Certyfikaty i egzaminy

Przygotowujemy młodzież do wszystkich egzaminów szkolnych i certyfikatów językowych.

Współpraca z rodzicami

Ważna dla sukcesów nastolatka w nauce jest współpraca szkoły z rodzicami. Przywiązujemy do tego dużą wagę;na bieżąco informujemy rodziców o postępach w nauce–pisemnie w formie raportów obecności i podsumowania osiągnięć dziecka.

Indywidualne konsultacje

Poza tym rodzice mają możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielem prowadzącym kurs.

Dla powracających z zagranicy

Germanicus® – Deutsch für Rückkehrerkinder

Dzieci powracające do Polski po latach pobytu z rodzicami za granicą, rzadko znajdują możliwość podtrzymania i rozwijania znajomości języka, jaką nabyli w naturalny sposób w przedszkolu czy w szkole w obcojęzycznym środowisku. Jeżeli nie zapewni im się odpowiedniego kontaktu z językiem, tracą po 2-3 latach naturalny akcent, spontaniczność reakcji i słownictwo. Tracą wyjątkowe umiejętności, które mogłyby być ich kapitałem w przyszłości.

Germanicus LanguageBox jako jedyna szkoła w regionie prowadzi od kilku lat specjalne programy dla dzieci i młodzieży powracającej z Niemiec, od 2013 roku także dla dzieci powracających z Anglii. Programy te są swego rodzaju kontynuacją programów szkoły niemieckiej/angielskiej dla dzieci starszych, zaś dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną wchodzeniem w świat pisania i czytania.

Germanicus® – English for children returning from the UK

Programy powstały w oparciu o niemieckie i angielskie materiały szkolne i obejmują rozwijanie wszystkich umiejętności językowych w zależności od wieku ucznia, a tym samym jego stopnia poznawania świata oraz możliwości intelektualnych. Lekcje prowadzone są przez zawodowych nauczycieli z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Lekcje mają na celu podtrzymanie i rozwijanie znajomości języka i umożliwiają dzieciom przebywanie w środowisku niemiecko- lub anglojęzycznym. Lekcje odbywają się w starannie dobranych grupach, które liczą nie więcej niż siedmioro dzieci.


Germanicus Kids&Teens prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego dla dzieci i młodzieży

Informacje o rozkładzie zajęć, zapisach i cenach otrzymają Państwo w sekretariacie Germanicus LanguageBox


Germanicus LanguageBox

Zwycięstwa 250
81-540 Gdynia
tel: 58 669 22 99
tel: 662 071 448

germanicus@germanicus.pl

Bank Pocztowy
 97 1320 1117 2469 3079 2000 0001

teddy
Germanicus LanguageBox
i Miś Teddy Eddie
także w Rumi, ul. Stoczniowców 7.
Informacje: tel. 58 669 22 99
Zwycięstwa 250

sunLATO W MIEŚCIE!

Nie wiesz, jak zorganizować dziecku lato?
My mamy fantastyczne zajęcia dla dzieci.

Zadzwoń!

Napisz!

Zapytaj!

holidayWakacyjne kursy intensywne!

Chcesz mówić
po angielsku?
po niemiecku?
po hiszpańsku?

Super kursy super ceny!

Zadzwoń!

Napisz!

Zapytaj!